טלטלה

אודות

הספר

טלטלה הוא ספר שמדלג ללא הרף בין המוח והלב, אם ניתן בכלל לעשות הפרדה כזו. זהו ספר שלא מקבל על עצמו מגבלות של ז'אנר כלשהו. גם איתן, שכתב את הספר, מורד בגבולות הבלתי כתובים של עולם המחקר האקדמי. הוא בדק וחזר ובדק את התיאוריות שפיתח. הוא לא ויתר על תקפות מדעית, ושמר על ראש פתוח, בעיקר אל מול התיאוריות שלו עצמו. חלק מהן קרסו. איתן התבייש בטעויות הקולוסליות שלו, אך לא נמנע מלספר על המבוכות שחווה עד שהצליח להגיע לתובנות. בקיצור, יש בספר הזה הכל על מסלול המכשולים בדרך למסקנות, על השמחות ומפחי הנפש, על החברויות הנהדרות שנוצרו בדרך. הרבה דברים קרו בעפולה, ריו, ניו יורק, בוסטון, חיפה, רמת השרון. חלקם מתוארים בספר.

הספר - טלטלה
איתן קימל - סופר

צילום: ים טל

הסופר

שמי איתן קימל. נולדתי לשרה ולאריה קימל בשנת 1951. שנות ילדותי עברו עלי בעפולה. התחלתי את הקריירה האקדמית שלי בתחום ההנדסה הרפואית. יזמתי והשתתפתי בעשרות רבות של מחקרים ומאמרים. ניתן למצוא אותם כאן. כיום אני פרופסור אמריטוס בטכניון בחיפה, חי כבר מעל 20 שנה עם בת זוגי. אנחנו גרים ברמת השרון. התגרשתי פעמיים, אני אב לשתי בנות, וסב לנכדים. לזוגתי שלושה ילדים, ונכדים שקוראים לי סבא. כולנו יחד משפחה גדולה ומגוונת. יש לי שתי אחיות מבוגרות ממני. אני סובל מפרקינסון, ומאובחן מאז ספטמבר 2009. הספר טלטלה מהווה תחנת דרך משמעותית עבורי, אך איננו המילה האחרונה, ואני ממשיך לעסוק במחקר גם בימים אלה.

המאיירת

לימור תמיר (לולו) היא אמנית ישראלית רב-תחומית. כשהיתה בת חמש, יצאו הוריה לשליחות בפנמה, ובבת אחת הוצבו בפני הילדה אתגרים של השתלבות במקום חדש. עד שלמדה ספרדית, מצאה לה דרכי תקשורת אלטרנטיביות תוך שימוש בצבע, בצורה ובתנועה. השפה המועדפת עליה עד היום היא אמנות. כשגדלה, למדה לימור רפואה משלימה ורפואה סינית. כיום היא לומדת פסיכודרמה לתואר שני. היא עובדת עם מתמודדי נפש. את התואר הראשון, באמנות, עשתה בשנקר. יצירות שלה, ביניהן גם מיצבי ענק, זיכו אותה בפרסים. צילומים שלה זכו בפרסים בתחרויות שונות. היצירה של לימור צומחת תוך התבוננות במציאות היומיומית המורכבת. כל מה שגרוטסקי ולא-מובן מעורר את סקרנותה. אפשר לזהות בעבודותיה השפעה של פופ, פוביזם, תורתו של יונג ואקזיסטנציאליזם. בשנה האחרונה שיתפה לימור פעולה עם איתן קימל, כאשר איירה את ספרו "טלטלה". החיבור ביניהם היה מיידי, טבעי ומפרה. הטקסט פתח בפניה את הדלת לעולמות רעיוניים מרתקים, שהזינו את יצירתה.

לימור - מאיירת
רביבה - עורכת

צילום: אילאיל טל

העורכת

אני רביבה טל. קשה לי לכתוב על עצמי, ואני מעדיפה לערוך טקסטים שכותבים אנשים אחרים. ובכל זאת: למדתי כתיבה יוצרת באוניברסיטת תל אביב, והשלמתי שם גם תואר שני בספרות. בין היתר, למדתי קונדיטוריה מקצועית ואפיה, וניהלתי במשך תקופה קצרה סניף של רשת לחמים מוכרת. למדתי קופירייטינג. השתתפתי בקורסים של פליי-בק. למדתי ציור. פתרתי אין ספור תשבצי היגיון. אבל יותר מכל דבר אחר עסקתי בפיתוח תוכנות בכל מיני תחומים ובכל מיני שפות תכנות, ואני עדיין נהנית לעשות את זה. נולדתי בתל אביב. חייתי כמה שנים באמסטרדם, בפרטוריה שבדרום אפריקה, ובסינגפור. היום אני גרה בהרצליה.